Doprava ZDARMA od 1500,- Kč

Ochutnali jste již nové kaštanové pomazánky?

„Rychlé a chutné řešení pro snídaně, svačiny, obědy i večeře – to vše může být kaštanová pomazánka, která je u nás dostupná v jemné a pálivé variantě. Stačí ji pouze namazat na pečivo, ale pro nejlepší chuťový zážitek doporučujeme zapéct se sýrem na topinkách nebo v toastech a přidat trochu čerstvě nakrájené zeleniny. Dá se použít i jako pesto nebo dip a parádně si rozumí s vínem. Kaštanová složka vylepšuje výživové vlastnosti pomazánky a dává jí ideální konzistenci. Po jejím ochutnání zapomenete na paštiky a zjistíte, že i veganská strava může být pekelně dobrá. Pomazánku ocení kromě veganů a vegetariánů také osoby s intolerancí lepku, laktózy a ořechů. S jemnou variantou pomazánky zaručeně zabodujete u dětí.“ (Three Chestnuts)
 
Jaké výhody přinášejí kaštanové pomazánky?
Pomazánky z jedlých kaštanů jsou pro každého. Neobsahují lepek, laktózu ani jiné alergeny. Dokonce i lidé s alergií na ořechy si mohou na této pomazánce kaštanová pomazánka jemnápochutnat, neboť kaštany nevyvolávají alergickou reakci jako většina skořápkových plodů, i když chutnají a vypadají velmi podobně.
Další výhodou je skladování. Dokud pomazánku nenačnete, nemusíte ji uchovávat v ledničce, tudíž si ji můžete vozit všude s sebou bez obavy, že by se vám zkazila.
 
Využití této pomazánky
Kaštanové pomazánky máme k dostání v pálivé či nepálivé variantě. Dají se namazat na pečivo ke snídani či svačině, můžete je použít na jednohubky či chlebíčky. Pálivá varianta vám jistě zachutná na topinkách. Obě varianty je možné také použít místo dipu k chipsům a nejrůznějším krekrům, nebo k těstovinám.
 
 
Jedlé kaštany jako krok ke zdraví
Jedlé kaštany patří mezi plody, které mají vysoký obsah vitamínu C a B, kyseliny listové, draslíku, minerálů a stopových prvků, nenasycených mastných kyselin („zdravý tuk“) a vlákniny.
Kromě kaštanových pomazánek prodáváme i kaštanové pyré, které je vhodné do krémů, smoothie nebo lze kombinovat se zmrzlinou do pohárů či ledové kávy.
 
Vyzkoušejte a uvidíte, že jedlé kaštany nejsou jen pečené pochoutky v papírovém kornoutu, které koupíte na vánočních trzích…
Zpět do obchodu