Doprava ZDARMA od 1500,- Kč

bližší informace k dopravě naleznete ZDE

Jedlé kaštany v několika podobách

 

 

1877-1_kastanove-pyre-prirodniKAŠTANOVÉ PYRÉ

Ačkoliv kaštanové pyré vozíme z Maďarska více než 10 let a více se dostává do povědomí českých zákazníků, stále se setkáváme s mnoha lidmi, kteří o kaštanovém pyré ani neslyšeli, natož aby věděli, jak ho v kuchyni využít.

Nabízíme tradiční, přírodní variantu či již ochucenou, slazenou.

Přírodní kaštanové pyré lze využít při přípravě nádivky. Lehká ořechovo-nasládlá chuť dodá nádivce úplně jiný šmrnc. Slazené jsou pak velmi oblíbené při přípravě dezertů, zmrzlinových pohárů, krémů (nejen) do vánočního cukroví.

 

PEČENÉ KAŠTANY

Velmi oblíbenou pochutinou se staly i pečené loupané kaštany. Když se nás zákazníci zeptají, jak to vlastně chutná, s úsměvem obvykle říkáme, že se to těžko popisuje, je třeba ochutnat. Buď si kaštany zamilujete nebo ne. Chuť pečených kaštanů je nasládlá a obvykle bývá přirovnávána jako „něco mezi oříšky a bramborem“.1937_pecene-jedle-kastany

Kaštany se dají jíst tak jak je již máme připravené (přírodní, pouze pečené) nebo se dají zakomponovat do mnoha a mnoha kulinářských receptů.

Jedlé kaštany jsou velmi oblíbené jak ve sladkých, tak slaných jídlech. Hodí se do dezertů, závinů, koláčů, ale použít je můžete i při přípravě nádivky nebo domácí játrové paštiky.

Pokud si vaše chuťové pohárky kaštany oblíbí, uvědomíte si, že kaštany se nemusí jíst pouze z papírového kornoutu na vánočních trzích.

 

 

Máte nějaký zajímavý recept pokrmy z jedlých kaštanů? Můžete se s námi o něj podělit přes náš email eshop@madarske-delikatesy.cz

Zpět do obchodu