Guláškošt v Holicích

Hungaro Delikates guláškoštPo dlouhé covidové pauze jsme se opět sešli všichni na tradičním holickém Guláškoštu, které každoročně pořádá Kultura pro město.

Letos se zúčastnilo 5 týmů ve vaření kotlíkového guláše, Hoši S Ko(t)líkem, Knajpa Hlinsko, Laviny Holice, Důláci a Stavitelství Kašpar, kteří nakonec vyhráli první místo v obou kategoriích (odborná porota i laická veřejnost). A i když to byl nejmenší počet přihlášených týmů, které tato akce zažila, chutě gulášů byly opravdu různorodé.

Kromě degustace kotlíkových gulášů zde byl i velmi pestrý doprovodný program, a to jak pro děti, tak dospělé. Pro děti zde byl připraven skákací hrad, velké deskové hry, chůdy, stánek se sladkostmi a mnoho dalšího. Dospělí naopak mohli zavítat ke stánku s grilovanými klobáskami, vínem, pivečkem anebo do našeho stánku s maďarskými delikatesami. Zároveň jste se mohli zúčastnit soutěže v pojídání pálivých papriček anebo v pivní štafetě. Nesmíme zapomenout ani na moderátory, kteří prováděli celým děním, takže se nemohlo stát, že by vám něco uniklo.Guláškošt 2022 Holice

A ani živá hudba nechyběla. Tři kapely a jedna sólo zpěvačka, které se postupně vystřídaly na pódiu, dodaly celému dni třešničku na dortu a tu správnou pohodovou atmosféru.

Na závěr oficiálního programu bylo vyhlášení prvního, druhého a třetího místa, a to v kategorii, kde hodnotila odborná porota, a v kategorii, kde promluvil hlas široké veřejnosti. Pro každý zúčastněný tým byla připravena menší pozornost a na výherce čekaly hodnotné ceny. Po vyhlášení výherců začala volná zábava, kde si každý mohl pořádně zatrsat.

Ačkoliv ráno vypadalo počasí dosti rozpačitě a spadlo i několik kapek, odpoledne se vše vyjasnilo a žádný déšť či vítr nám zábavu nezkazil.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení