Tóth Ferenc a jeho vinařství

maďarské vínoRodinné vinařství Tóth Ferenc je vinařství, kde se na tvorbě dobrého vína podílí mladší i starší generace rodiny, aby vyzdvihli dobrou reputaci nejen svého vinohradu, ale i egerských vín.

Zakládají si na kombinaci tradičních chutí Egeru a moderních technologií výroby vína.

Vinařství se pyšní samostatností, neboť si pěstují vlastní révu, z níž vzniká víno, které následně stáčí do lahví.toth ferenc

 

Tóth Ferenc se narodil v roce 1939 a již v 16 letech vytvořil svůj první Bikavér, víno, které je charakteristické právě pro maďarskou oblast Eger. Tehdejší systém však nedovoloval podnikání, a proto mu nebylo dopřáno pracovat s vínem. Nakonec skončil v odvětví průmyslu.

V roce 1983 se opět mohl vrátit hrdě ke svým kořenům, k hroznům a vínu.

Se svou manželkou Marikou rozjeli celé vinařství a podnikání a od 1,5 ha se posunuli až ke 30 ha na nejlepších svazích Egeru.

Tvrdá práce, víra a podpora manželky mu pomohla překonat každou překážku, a tak se nyní mohou pyšnit vysoce kvalitními víny.

exkluzivní maďarská vínaTóth Ferenc je v Maďarsku známý jako vášnivý vinař, ambasador odrůdy Kadarka a výrobce Várvédö, vína, které bylo vytvořeno na počest výročí obrany Egerského hradu proti nájezdům Turků.

On i jeho vinařství si tak zasloužili za svou dobu působnosti mnoho a mnoho prestižních ocenění

 

Zajímají vás egerská vína více? Zde si můžete přečíst legendy, které se k nim vážou.

 

 

 

 

Vína z tohoto vinařství máte možnost ochutnat na našich provozovnách:

1.-2.6. 2022 v Ústí nad Orlicí

(T. G. Masaryka 102) od 13.00 do 19.00 hod

8.-9.6.2022 v Praze

(Rumunská 28, Vinohrady) od 13.00 do 18.30 hod

15.-16.6.2022 v Pardubicích

(Palackého tř. 2748, obchod. centrum Albert hypermarket) od 13.00 do 19.00 hod

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení