Doprava ZDARMA od 1500,- Kč

bližší informace k dopravě naleznete ZDE

Tóth Ferenc a jeho vinařství

maďarské vínoRodinné vinařství Tóth Ferenc je vinařství, kde se na tvorbě dobrého vína podílí mladší i starší generace rodiny, aby vyzdvihli dobrou reputaci nejen svého vinohradu, ale i egerských vín.

Zakládají si na kombinaci tradičních chutí Egeru a moderních technologií výroby vína.

Vinařství se pyšní samostatností, neboť si pěstují vlastní révu, z níž vzniká víno, které následně stáčí do lahví.toth ferenc

 

Tóth Ferenc se narodil v roce 1939 a již v 16 letech vytvořil svůj první Bikavér, víno, které je charakteristické právě pro maďarskou oblast Eger. Tehdejší systém však nedovoloval podnikání, a proto mu nebylo dopřáno pracovat s vínem. Nakonec skončil v odvětví průmyslu.

V roce 1983 se opět mohl vrátit hrdě ke svým kořenům, k hroznům a vínu.

Se svou manželkou Marikou rozjeli celé vinařství a podnikání a od 1,5 ha se posunuli až ke 30 ha na nejlepších svazích Egeru.

Tvrdá práce, víra a podpora manželky mu pomohla překonat každou překážku, a tak se nyní mohou pyšnit vysoce kvalitními víny.

exkluzivní maďarská vínaTóth Ferenc je v Maďarsku známý jako vášnivý vinař, ambasador odrůdy Kadarka a výrobce Várvédö, vína, které bylo vytvořeno na počest výročí obrany Egerského hradu proti nájezdům Turků.

On i jeho vinařství si tak zasloužili za svou dobu působnosti mnoho a mnoho prestižních ocenění

 

Zajímají vás egerská vína více?

Zde si můžete přečíst legendy, které se k nim vážou.

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu