Doprava ZDARMA od 1500,- Kč

bližší informace k dopravě naleznete ZDE

Vánoce po Maďarsku

Tak jako u nás, tak i v Maďarsku se Vánoce berou jako svátek, kdy se lidé scházejí a nikdo si nezaslouží být sám.vánoční stromeček

Celé vánoční období je v různých městech doprovázeno tradičními trhy, kde se dají koupit nejrůznější dobroty. Ulice bývají zdobené světýlky a dekoracemi, tak jako to bývá i u nás zvykem.

Na Štědrý den se sejdou rodiny a pod vánočním stromečkem si natěšeně rozbalují dárky. Stromečky bývají zdobené skleněnými, slaměnými anebo jinými ozdobami, vždy záleží na vkusu a trendu. Živý či umělý stromek bývá ještě ověšený vánoční bonbóny, salonkysvíčkami nebo světelnými řetězy a nesmí chybět ani vánoční bonbóny mnoha chuťových variací, takzvané salonky, které mají nejrůznější barevné obaly.

Po rozbalení dárků nastává večeře, kdy se podává halászlé, tradiční rybí polévka, nebo zelňačka, kapustnice. Poté následuje smažený kapr s bramborovým salátem a sladký dezert v podobě závinů, koláčů či drobného pečiva (cukroví).

 

Zajímavost: V Maďarsku se objevuje na Vánoce i tzv. vinná polévka. Vinná polévka se vaří tak, že se svaří bílé víno, přidá se cukr, skořice a hřebíček. Vaječné žloutky rozmícháme s trochou zbylého vína do pěny a svařené víno do ní nalijeme. Poté vše ohřejeme, ale již nevaříme. Ohřátá polévka je připravená k podávání.

Zpět do obchodu