Doprava ZDARMA od 1500,- Kč

bližší informace k dopravě naleznete ZDE

Villányské vinařství a jeho kouzla

VillányVinařství Csányi

Vinařství Csányi, v tolik známé maďarské oblasti Villány, bylo založeno v roce 1881, Zsigmondem Telekim, jehož myšlenky určily budoucnost a cíle celého vinařství.

Díky středomořskému klimatu se v této oblasti daří obzvláště červeným odrůdám jako jsou Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. Přehlédnout ale nemůžeme ani tolik oblíbený maďarský Kékfrankos. Místní tradiční odrůdou pak je Portugieser, své zastoupení tu má i méně známá odrůda Petit Verdot a Pinot Noir.

Villány však není pouze o červeném víně. Snad nejoblíbenější maďarské bílé víno Olaszrizling (Ryzlink Vlašský) se pěstuje i zde. Opominout nemůžeme ani Hárslevelü (nebo-li Lipovinu) a svěží, aromatický Irsai Olivér.

 

 

"Kvalitní vína nemohou vzniknout bez oddanosti."

Zsigmond Teleki

 

Villány

Zajímavosti

  • Pod budovou tohoto vinařství se táhne nejdelší sklepní labyrint Villányi.
  • Rozloha vinic je více než 500 hektarů.
  • Cílem vinařství je spojit lidské zkušenosti a nejmodernější technologie k dosažení co nejlepšího vína (satelitní monitorování a počítačově řízená plantáž).

 

 

 

 

Chateau KékfrankosChateau Teleki Villányi Kékfrankos

Intenzivní vůně plná vyzrálých třešní a višní je podtržena hluboce rubínovou barvou. Ovocná aromata jsou ovlivněna kouřovým tónem, které víno získalo zráním v sudu. Šťavnatá, harmonická a bohatá chuť ovoce v kombinaci s kyselostí dělá toto víno komplexní a zároveň lehce pitelné.Irsai Olivér

 

Teleki Irsai Olivér

Odrůda Irsai Olivér byla vyšlechtěna v roce 1930 vinařem, který se jmenoval Pál Kovács. Legenda praví, že prohrál v kartách s kočím, který se jmenoval Irsai Olivér a kvůli své prohře musel toto víno pojmenovat po svém soupeři. Tato legenda je však smyšlená. Pál Kovács byl slušný a inteligentní obchodník a jméno pro novou odrůdu pojmenoval, nikoli v po kočím, ale po svém synovi, který se jmenoval právě Olivér.

Irsai Olivér je bílé svěží, lehké víno s nasládlou chutí hroznů. Skvěle se hodí pro běžné pití.

 

Chateau Teleki Villányi Cabernet Sauvignon

Tmavě rubínová barva s karmínovými nádechy a intenzivní, skoro až podmanivá, kořeněná vůně, plná energie, to je to, co toto víno charakterizuje. Černý rybíz, lesní ovoce a lehké kouřové aroma s kyselinkami vytváří dokonalou harmonii, která měla za výsledek dvě ocenění, nimiž se může toto víno pyšnit (Berliner Wine Trophy 2022 - zlatá medaile, AWC Vienna 2021 - stříbrná medaile).

 

 

 

 

(Zdroj: https://csanyipinceszet.hu/) 

Zpět do obchodu